Pagalba pametus

ASOCIACIJOS „METALO IEŠKIKLIŲ NAUDOTOJŲ KLUBAS“ (MINK) PAGALBA IEŠKANT PAMESTŲ METALINIŲ DAIKTŲ

Pametėte žiedą, auskarą, grandinėlę, buto ar automobilio raktus, mobilųjį telefoną, žemės ūkio technikos detalę? Bet kokį daiktą, kuris padarytas iš metalo arba turi metalinių elementų? MINK nariai neatlygintinai pasistengs Jums padėti.

 

Dažniausiai užduodami klausimai

 

Kas yra metalo ieškiklis?

Metalo ieškiklis yra elektromagnetinis prietaisas skirtas metalinių objektų paieškai. Mūsų naudojamų mėgėjiškų metalo ieškiklių darbinis gylis yra 30 – 40 cm., itin didelius objektus galima surasti iki 1 m. gylyje.

Ar metalo ieškikliai nėra uždrausti?

Pastaruoju metu aktyviai skleidžiama klaidinanti informacija, kad metalo ieškikliai yra uždrausti ir paieškos naudojant metalo ieškiklius yra neteisėtos. Lietuvos Respublikos įstatymais metalo ieškikliai nėra uždrausti. Draudžiama metalo ieškikliais tikslingai ieškoti KULTŪROS OBJEKTŲ, o atsitiktinai radus privalu juos pagal numatytą tvarką pristatyti Kultūros paveldo departamentui. Jūsų pamesti asmeniniai daiktai NĖRA KULTŪROS OBJEKTAI ir jų galima ieškoti naudojant metalo ieškiklius.
Pastaba: Visi kiti objektai, rasti vykdant Jūsų pamesto daikto paiešką, jeigu nėra akivaizdu, kad jie pagaminti anksčiau nei prieš 50 metų, remiantis Lietuvos Respublikos Kilnojamųjų kultūros vertybių apsaugos įstatymu turi būti per 7 dienas pristatyti Kultūros paveldo departamentui.

Kur ir kaip galima naudoti metalo ieškiklį?

Paieškos gali būti vykdomos tik esant teritorijos savininko leidimui. Tuo atveju, jeigu paieškos bus vykdomos ne Jums nuosavybės teise priklausančioje teritorijoje, Jūs privalote užtikrinti teritorijos savininko arba valdytojo leidimą vykdyti pamesto daikto paieškas. Mes negalime Jums padėti, jeigu daiktas pamestas nustatytose kultūros paveldo apsaugos zonose. Miškuose, gamtos ar kraštovaizdžio draustiniuose, mes galime padėti ieškant tik be paviršinio sluoksnio, paklotės suardymo. Tai reiškia, kad jeigu Jūsų pamestas daiktas yra ne ant žemės paviršiaus, mes Jums negalėsime padėti, nes paviršinio sluoksnio ar paklotės ardymas tokiose teritorijose yra draudžiamas.

Ką daryti pametus daiktą?

• Ramiai ir atidžiai apžiūrėkite savo kišenes, automobilio saloną, erdvę aplink save. Tai dažnai padeda surasti pamestus daiktus ir be metalo ieškiklių.
• Įvertinkite erdvę, kurioje galimai pametėt daiktą. 10 x 10 metrų suteikia daugiau šansų nei 100 x 100 metrų ir daug daugiau negu „kažkur ten“.
• Įvertinkite paieškos metalo ieškikliu tikslingumą – metalo ieškiklis yra tik instrumentas, paieška alaus kamštelių ir aliuminio folijos gabaliukų nusėtame paplūdimyje bus mažai veiksminga kol nebus išrinktos visos metalinės šiukšlės. Paieška miesto gatvėse, automobilių stovėjimo aikštelėse ir pan. netikslinga dėl daugybės metalinių objektų trukdančių paieškai, be to greičiausiai pažeis tose teritorijose galiojančias taisykles.
• Pasižymėkite vietą, kurioje galimai pamestas daiktas. Geriausia būtų tikslios koordinatės, bet kuoliukai, raišteliai ant medžių ar krūmų, atstumas nuo nesikeičiančių orientyrų irgi padės. Paieškos gali vykti ir po savaitės, ir po mėnesio. Nepamirškite tikslios vietos.
• Kreipkitės į MINK užpildydami formą. Aprašykite pamestą objektą – koks dydis, forma, koks metalas, kokiomis aplinkybėmis buvo pamestas, kokioje vietovėje buvo pamestas (paplūdimys, pieva, arimas, miškas, krūmynai, aukšta žolė ir pan.), nurodykite rajoną, kuriame galimai pamestas daiktas. MINK nariai pasistengs Jums padėti.

Kaip organizuojamos paieškos?

Jums užpildžius formą, Jūsų kontaktiniai duomenys bus perduoti arčiausiai Jūsų esančiam ir tuo metu laisvam klubo nariui. Paieškos laiką ir aplinkybes Jūs derinsite su šiuo ieškotoju. MINK garantuoja, kad pats paieškos procesas yra nemokamas, tačiau kompensacijos už kelionę į paieškų vietą ar kitų, tiesiogiai su paieškų organizavimu susijusių, išlaidų klausimą Jūs derinsite su konkrečiu ieškotoju.

 

DĖMESIO!

 • MINK negarantuoja paieškų sėkmingumo.
 • MINK gali atsisakyti organizuoti paieškas dėl:
  • įtarimų, kad vykdant paieškas gali būti pažeisti Lietuvos Respublikos teisės aktai;
  • įtarimų, kad paieškos gali būti panaudotos komerciniams arba MINK  siekių neatitinkantiems tikslams;
  • MINK narių užimtumo;
  • neperspektyvios paieškų vietos arba prastų oro sąlygų;
 • MINK pasilieka teisę fiksuoti (filmuoti ir fotografuoti) paieškų procesą.

 

UŽPILDYKITE FORMĄ

Jūsų vardas (privaloma):

Jūsų elektroninio pašto adresas (privaloma):

Jūsų telefono numeris (privaloma):
(Pvz.: +370 123 45678)

Apskritis, kurioje pamestas objektas:

Papildoma informacija:

Suskaičiuokite, kad galėtumėte išsiųsti!